Co říkají sběratelé kratomu?

Tento indonéský prášek si v posledních letech oblíbilo již mnoho lidí a naopak hodně lidí má na kratom opačný názor. Jak to tedy doopravdy je? Co po dlouhodobějším užívání říkají lidé z celého světa a jaké jsou na kratom recenze? Přečtěte si zajímavé názory různých lidí a možná se dozvíte něco, co jste o kratomu ještě nevěděli.

 

krstm

Online encyklopedie psychoaktivních látek

Jedno z nejznámějších for na užívání psychoaktivních látek je Erowid.org, neboli online encyklopedie psychoaktivních látek, o kterých se dokonce v roce 2015 psalo v New Yorker post. V této encyklopedii se dozvíte o zážitcích lidí z různých koutů světa a jedná se o zkušenosti s látkami od kofeinu až po kratom. Tyto zkušenosti jsou následně rozděleny do sekcí na základě toho, zda se jedná o špatné či dobré zkušenosti.  

Spolu s přísnými studiemi jsou Erowidovy archivy další dobrou věcí. Zprávy jsou následně ještě klasifikované na základě obecných zkušeností lidí, pozitivních a negativních: euforie, úleva od bolesti, nevolnost, svědění apod. 


opla

Jak celý průzkum dopadl?

Nejvýraznější zkušenosti s kratomem (30,4 %) byl pocit pohody, který se stupňoval až k euforii, zvláště při vyšších dávkách - píší autoři na Erowid.org. Jeden uživatel napsal, že „zdá se, že kratom vytváří příjemný a šťastný efekt, jako když ležíte na poli máku.“

Jiný pociťoval „uvolnění těla a duševní klid bez ztráty jasnosti“. Nejčastější negativní zkušeností byla nevolnost, kterou uvedlo 16 procent uživatelů. Zvláště zajímavé pro výzkumníky v oblasti veřejného zdraví byly zprávy týkající se závislosti – jak na samotném kratomu, tak zprávy podrobně popisující, jak lidé používali kratom k odvykání od jiných látek. Například alkohol, kofein a jiné látky našeho každodenního života. Účinky kratomu se tedy liší. 

 

Výsledek kratom diskuze 

„Shrnuto,“ uzavírá studie - naše zjištění naznačují, že subjektivní účinky kratomu jsou obecně mírné a příjemné. Odpověď na otázku, zda má kratom vedlejší účinky už taky znáte a průzkumy ohledně zkušeností a užívání jdou stále dopředu.  

 

 

Adéla, Kratoless

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení