Šňupání KRATOMU

Šňupání KRATOMU

Mnoho lidí si klade otázku, zda mohou šňupat Kratom. Pointa je, že to může být nebezpečné a může dojít k poškození sliznice. Pokud šňupete Kratom, mohou se také objevit dlouhodobé vedlejší účinky, takže byste se toho měli zdržet.

 

Proč lidé šňupou Kratom?

Kratom je látka, která pochází z tropického stálezeleného stromu. Tento strom roste v džunglích jihovýchodní Asie a má vědecký název mitragyna speciosa. Z listů stromu se vyrábí Kratom. Po vysušení se listy rozdrtí na prášek a poté se přemění na jiné produkty, jako jsou extrakty.

Kratom je dlouhodobě používán komunitami po celém světě jak homeopaticky, tak terapeuticky. Nyní existují neoficiální důkazy, které naznačují, že by to mohlo být prospěšné při abstinenčním syndromu od opiátů.

Někteří minulí uživatelé kontrolovaných látek, jako je heroin, tvrdili, že Kratom dokázal zmírnit jejich abstinenční příznaky. Navzdory těmto tvrzením neexistuje žádný lékařský důkaz, že může účinně omezit příznaky spojené s abstinenčními příznaky opioidů. Protože existuje mnoho látek zneužívaných prostřednictvím nosní inhalace, může to být důvod, proč se někteří lidé pokusí šňupat kratom v prášku.

 

Šňupat Kratom? Je to bezpečné?

Nejběžnějším způsobem požití Kratomu je perorální podání. Existuje mnoho různých způsobů, jak jej užívat orálně, ale běžnou formou je příprava čaje nebo sladké pití.

I když je možné šňupat Kratom, neznamená to, že je to vhodné. Postupem času to může být velmi škodlivé a může vést k mnoha dlouhodobým i krátkodobým vedlejším účinkům.

Jedním z důvodů, proč lidi přitahuje šňupání Kratomu, je ten, že účinky jsou pociťovány téměř okamžitě. Při tomto postupu si však můžete vzít příliš mnoho a může to být velmi škodlivé. Pokud se necítíte na perorální užívání Kratomu, existují i ​​​​jiné způsoby, jak ho můžete vzít, a nemusí to být přes nos.

 

Doporučené metody

Tři hlavní způsoby, jak můžete použít Kratom jinak než jeho požitím nosem, jsou užívání kapslí, vaření čaje a příprava sladkého namíchaného nápoje, kadidlo. Kapsle jsou bez chuti a předem odměřené, takže je to nejpohodlnější metoda. Chcete-li vyrobit kadidlo, vezmete sušený prášek Kratom a vložíte jej do difuzéru kadidla. Na rozdíl od šňupání Kratomu je toto na vašich sliznicích mnohem jemnější. Čaj je oblíbený, protože ho můžete kombinovat s jinými čaji, které máte rádi, a vytvořit tak známý zážitek.