Kratom a sexuální život

Kratom a sexuální život

V diskusních fórech o kratomu se vždy najde někdo, kdo si znovu položí otázku: má kratom nějaký vliv na sex? Je pro nás velmi obtížné učinit přesvědčivá prohlášení o sexu a kratomu, protože každý člověk má svá vlastní specifika týkající se libida a vývoje sexuality ve všech fázích svého života. Kromě osobních údajů neexistují žádné přesvědčivé studie o tom, jaký vliv má kratom na sexuální libido.

To, co do této diskuse vnáší přínos, jsou osobní příběhy, které nám pomáhají pochopit, že ve skutečnosti to vypadá, že kratom obecně radikálně nemění sexuální život jeho uživatelů. V nejpopulárnějším fóru o kratomu ( Mitragyna specioa) s téměř 120 000 členy na sociální síti Reddit existují různá prohlášení od mužů i žen. My bychom Vám doporučili si projít fórum, protože sami nemůžeme citovat osobní zkušenosti daných lidí.

Zdá se však, že mezi muži panuje shoda, která tvrdí, že kratom zpomaluje ejakulaci. Stejně jako v mnoha antidepresivech a dalších látkách, které mění hladiny serotoninu nebo synapsí v našem nervovém systému, Mitragyna speciosa často prodlužuje čas potřebný k dosažení orgasmu. Z tohoto důvodu existují případy, kdy muži používali kratom k zabránění předčasné ejakulace. Co někteří mohou považovat za problém, jiní považují za řešení.

Stojí za připomenutí, že kratom není opioid, a přestože interaguje se dvěma opioidními receptory, které máme, nevyvolává závislost nebo respirační depresi, euforii a rozvoj tolerance stejným způsobem, protože je to Kappa (κ) receptorový antagonista a nerekrutuje beta-arrestin-2.

Na závěr bychom chtěli říct, že na internetu je mnoha informací týkající se kratomu a sexuálního života. Za nás je dobré si přečíst více informací a vyhodnotit si a vyzkoušet, jak to opravdu je.